2018 Class A basketball district scores

District play is underway. Here is the schedule, with scores as they come in, for the 2018 Class A basketball district playoffs.

CLASS A

AREA I

District 1 at Texhoma
Boise City 45, Laverne 32 (Girls)
Boise City 66, Texhoma 51 (Boys)
Texhoma 37, Boise City 21 (Girls)
Laverne 66, Boise City 43 (Boys)
District 2 at Seiling
Canton 64, Fargo 16 (Girls)
Canton 57, Fargo 55 (Boys)
Seiling 66, Canton 12 (Girls)
Seiling 85, Canton 40 (Boys)
District 3 at Kremlin-Hillsdale
Kremlin-Hillsdale 45, Drummond 32 (Girls)
Drummond 67, Kremlin-Hillsdale 57 (Boys)
Oklahoma Bible Academy 58, Kremlin-Hillsdale 52 (Girls)
Oklahoma Bible Academy 62, Drummond 52 (Boys)
District 4 at Shattuck
Beaver 54, Turpin 30 (Girls)
Beaver 47, Turpin 39 (Boys)
Beaver 53, Shattuck 50 (Girls)
Shattuck 69, Beaver 60 (Boys)
District 5 at Cheyenne
Cheyenne/Reydon 53, Ringwood 44 (Girls)
Ringwood 67, Cheyenne/Reydon 25 (Boys)
District 6 at Canute
Okeene 48, Geary 32 (Girls)
Okeene 46, Geary 35 (Boys)
Canute 72, Okeene 29 (Girls)
Okeene 44, Canute 40 (Boys)
District 7 at Pond Creek-Hunter
Pond Creek-Hunter 47, Cherokee 36 (Girls)
Cherokee 36, Waukomis 24 (Boys)
Pond Creek-Hunter 47, Waukomis 41 (Girls)
Pond Creek-Hunter 72, Cherokee 38 (Boys)
District 8 at Garber
Garber 52, Sharon-Mutual 26 (Girls)
Oklahoma Christian Academy 53, Sharon-Mutual 47 (Boys)
Oklahoma Christian Academy 45, Garner 31 (Girls)
Garber 40, Oklahoma Christian Academy 38 (Boys)

AREA II

District 1 at Frontier
Woodland vs. Olive (Girls)
Woodland 67, Olive 50 (Boys)
Frontier 78, Woodland 32 (Girls)
Frontier 68, Woodland 39 (Boys)
District 2 at Davenport
Agra 48, Riverfield 30 (Girls)
Riverfield 38, Agra 35 (Boys)
Davenport 72, Agra 60 (Girls)
Davenport 51, Riverfield 37 (Boys)
District 3 at Oilton
Oilton 50, Summit Christian 42 (Girls)
Summit Christian 62, Dewar 57 (Boys)
Dewar 52, Oilton 18 (Girls)
Oilton 42, Summit Christian 41 (Boys)
District 4 at Barnsdall
Barnsdall 53, Foyil 45 (Girls)
Ripley 53, Foyil 34 (Boys)
Ripley 32, Barnsdall 19 (Girls)
Barnsdall 45, Ripley 42 (Boys)
District 5 at Glencoe
Weleetka 63, Prue 44 (Girls)
Weleetka 78, Prue 48 (Boys)
Glencoe 75, Weleetka 25 (Girls)
Glencoe 84, Weleetka 43 (Boys)
District 6 at Porum
Porum 63, Keota 45 (Girls)
Porum 50, Keota 46 (Boys)
Clayton 35, Porum 25 (Girls)
Clayton 68, Porum 31 (Boys)
District 7 at Okay
Okay 60, Cave Springs 47 (Girls)
Cave Springs 66, Welch 49 (Boys)
Welch 46, Okay 41 (Girls)
Okay 62, Cave Springs 33 (Boys)
District 8 at Watts
Oaks vs. South Coffeyville (Girls)
Watts vs. South Coffeyville (Boys)
Girls winner vs. Watts
Boys winner vs. Oaks

AREA III

District 1 at Binger-Oney
Binger-Oney 47, Sterling 34 (Girls)
Sterling def. Binger-Oney (Boys)
Okarche 69, Binger-Oney 11 (Girls)
Okarche 56, Sterling 49 (Boys)
District 2 at Arapaho-Butler
Alex 45, Arapaho-Butler 32 (Girls)
Alex 58, Tipton 49 (Boys)
Tipton 53, Alex 48 (Girls)
Arapaho-Butler 48, Alex 35 (Boys)
District 3 at Burns Flat-Dill City
Burns Flat-Dill City 45, Snyder 21 (Girls)
Snyder 55, Thomas 33 (Boys)
Thomas-Fay-Custer 55, Burns Flat-Dill City 33 (Girls)
Burns Flat-Dill City 41 ,Snyder 39 (Boys)
District 4 at Geronimo
Geronimo 42, Turner 38 (Girls)
Turner def. Empire(Boys)
Geronimo 56, Empire 49 (Girls)
Geronimo 75, Turner 66 (Boys)
District 5 at Vici
Southwest Covenant 64 Sentinel 43 (Girls)
Vici 76, Sentinel 36 (Boys)
Vici 49, Southwest Covenant 33 (Girls)
Vici 69, Southwest Covenant 66 (Boys)
District 6 at Fort Cobb-Broxton
Ringling 52, Waurika 42 (Girls)
Ringling 53, Waurika 39 (Boys)
Fort Cobb-Broxton 49, Ringling 40 (Girls)
Fort Cobb-Broxton 62, Ringling 42 (Boys)
District 7 at Central Marlow
Ryan 46, Bray-Doyle 31 (Girls)
Bray-Doyle 50, Ryan 42 (Boys)
Central Marlow 46, Ryan 21 (Girls)
Bray-Doyle vs. Central Marlow (Boys)
District 8 at Union City
Union City 64, Verden 36 (Girls)
Verden 42, Fletcher 36 (Boys)
Union City 34, Fletcher 28 (Girls)
Union City 78, Verden 46 (Boys)

AREA IV

District 1 at Maysville
Achille def. Maysville (Girls)
Maysville def. Achille (Boys)
Cyril 68, Achille 37 (Girls)
Cyril 84, Maysville 35 (Boys)
District 2 at New Lima
Maud 56, Stringtown 22 (Girls)
Stringtown 60, Maud 44 (Boys)
Maud 52, New Lima 45 (Girls)
New Lima 78, Stringtown 45 (Boys)
District 3 at Roff
Stuart 71, Roff 42 (Girls)
Stonewall 80, Stuart 47 (Boys)
Stonewall 43, Stuart 41 (Girls)
Stonewall 74, Roff 66 (Boys)
District 4 at Velma-Alma
Velma-Alma 60, Bennington 33 (Girls)
Hydro-Eakly 63, Bennington 61 F/OT (Boys)
Hydro-Eakly 56, Velma-Alma 47 (Girls)
Velma-Alma 55, Hydro-Eakly 53 (Boys)
District 5 at Indianola
Strother 70, Indianola 29 (Girls)
Strother 81, Haileyville 22 (Boys)
Strother 83, Haileyville 48 (Girls)
Strother 89, Indianola 53 (Boys)
District 6 at Battiest
Rattan 59, Cameron 39 (Girls)
Battiest 76, Cameron 64 (Boys)
Rattan 40, Battiest 39 (Girls)
Rattan 62, Battiest 22 (Boys)
District 7 at Smithville
Arkoma 61, Gans 46 (Girls)
Gans 64, Arkoma 51 (Boys)
Smithville 72, Arkoma 25 (Girls)
Smithville 58, Gans 34 (Boys)
District 8 at Kiowa
Crowder 59, Soper 38 (Girls)
Crowder 53, Soper 47 (Boys)
Kiowa 51, Crowder 22 (Girls)
Kiowa 75, Crowder 34 (Boys)

2018 H.S. Basketball Playoff Central