2018 Class 2A basketball district scores

Here is the schedule for the 2018 Class 2A basketball district playoffs to be played on Friday, Feb. 16, and Saturday, Feb. 17.

CLASS 2A

AREA I

District 1 at Hooker
Saturday: Hooker 63, Mooreland 36 (Girls)
Hooker 72, Mooreland 41 (Boys)
District 2 at Fairview
Friday: Carnegie 39, Pioneer-Pleasant Vale 21 (Girls)
Fairview 66, Pioneer-Pleasant Vale 31 (Boys)
Saturday: Fairview 46, Carnegie 30 (Girls)
Fairview 69, Carnegie 58 (Boys)
District 3 at Morrison
Friday: Tonkawa 48, Morrison 37 (Girls)
Pawnee 53, Tonkawa 47 (Boys)
Saturday: Pawnee 41, Tonkawa 31 (Girls)
Pawnee 54, Morrison 43 (Boys)
District 4 at Sayre
Friday: Cordell 58, Merritt 54 (Girls)
Cordell 76, Sayre 51 (Boys)
Saturday: Sayre 50, Cordell 15 (Girls)
Merritt 50, Cordell 45 (Boys)
District 5 at Watonga
Friday: Crescent 44, Watonga 27 (Girls)
Watonga 59, Crescent 56 (Boys)
Saturday: Hobart 52, Crescent 45 (Girls)
Hobart 71, Watonga 63 (Boys)
District 6 at Cashion
Friday: Stroud 75, Depew 46 (Girls)
Depew 56, Stroud 36 (Boys)
Saturday: Cashion 89, Stroud 38 (Girls)
Cashion 62, Depew 57 (Boys)
District 7 at Regent
Friday: Drumright 48, Yale 39 (Girls)
Yale 65, Drumright 48 (Boys)
Saturday: Regent 58, Drumright 45 (Girls)
Regent 89, Yale 18 (Boys)
District 8 at Crossings Christian
Friday: Crossings Christian 40, Northeast 32 (Girls)
Northeast 66, Wellston 47 (Boys)
Saturday: Wellston 38, Crossings Christian 36 (Girls)
Northeast 56, Crossings Christian 48 (Boys)

AREA II

District 1 at Dale
Friday: Pawhuska 43, Rejoice Christian 37 (Girls)
Rejoice Christian 58, Pawhuska 37 (Boys)
Saturday: Dale 62, Pawhuska 21 (Girls)
Dale 54, Rejoice Christian 45 (Boys)
District 2 at Preston
Friday: Hulbert 54, Liberty 37  (Girls)
Hulbert 59, Liberty 57 (Boys)
Saturday: Hulbert 64, Preston 40 (Girls)
Preston 77, Hulbert 53 (Boys)
District 3 at Chouteau-Mazie
Friday: Chelsea 51, Afton 25 (Girls)
Chelsea 74, Afton 54 (Boys)
Saturday: Chouteau-Mazie 62, Chelsea 32 (Girls)
Chouteau-Mazie 61, Chelsea 26 (Boys)
District 4 at Luther
Friday: Hominy 80, Langston Hughes 18  (Girls)
Hominy 48, Langston Hughes 43 (Boys)
Saturday: Luther 60, Hominy 15 (Girls)
Luther 70, Hominy 40 (Boys)
District 5 at Kiefer
Friday: Haskell 53, Commerce 32 (Girls)
Commerce 54, Haskell 52 (Boys)
Saturday: Kiefer 58, Haskell 21 (Girls)
Kiefer 74, Commerce 36 (Boys)
District 6 at Oklahoma Union
Friday: Wyandotte 49, Quapaw 28 (Girls)
Oklahoma Union 59, Quapaw 38 (Boys)
Saturday: Oklahoma Union 54, Wyandotte 50 (Girls)
Wyandotte 59, Oklahoma Union 34 (Boys)
District 7 at Nowata
Friday: Nowata 48, Colcord 33 (Girls)
Caney Valley 53, Colcord 37 (Boys)
Saturday: Caney Valley 47, Nowata 24 (Girls)
Nowata 58, Caney Valley 40 (Boys)
District 8 at Ketchum
Friday: Ketchum 51, Fairland 29 (Girls)
Porter 44, Fairland 38 (Boys)
Saturday: Ketchum 43, Porter 42 (Girls)
Ketchum 74, Porter 35 (Boys)

AREA III

District 1 at Navajo
Friday: Walters 43, Frederick 30 (Girls)
Walters 53, Frederick 49 (Boys)
Saturday: Navajo 55, Walters 33 (Girls)
Navajo 64, Walters 60 (Boys)
District 2 at Amber-Pocasset
Friday: Elmore City-Pernell 45, Dibble 37 (Girls)
Elmore City-Pernell 70, Dibble 68 (Boys)
Saturday: Amber-Pocasset 44, Elmore City-Pernell 24 (Girls)
Elmore City-Pernell 60, Amber-Pocasset 53 (Boys)
District 3 at Mangum
Friday: Hollis 57, Ninnekah 41 (Girls)
Ninnekah 56, Hollis 45 (Boys)
Saturday: Hollis 56, Mangum 52 (Girls)
Mangum 79, Ninnekah 58 (Boys)
District 4 at Latta
Friday: Wynnewood 39, Wayne 26 (Girls)
Wynnewood 53, Wayne 48 (Boys)
Saturday: Latta 41, Wynnewood 24 (Girls)
Latta 55, Wynnewood 40 (Boys)
District 5 at Christian Heritage
Friday: Stratford 43, Hinton 40 (Girls)
Stratford 65, Hinton 59 (Boys)
Saturday: Christian Heritage 62, Stratford 36 (Girls)
Christian Heritage 78, Stratford 46 (Boys)
District 6 at Boone-Apache
Friday: Community Christian 73, Boone-Apache 67 (Girls)
Community Christian 88, Rush Springs 44 (Boys)
Saturday: Rush Springs 53, Community Christian 41 (Girls)
Boone-Apache 72, Community Christian 55 (Boys)
District 7 at Wewoka
Friday: Allen 60, Wewoka 40 (Girls)
Allen 62, Vanoss 54 (Boys)
Saturday: Vanoss 60, Allen 29 (Girls)
Wewoka 55, Allen 53 (Boys)
District 8 at Healdton
Friday: Healdton 52, Wilson 42 (Girls)
Minco 81, Wilson 50 (Boys)
Saturday: Minco 51, Healdton 44 (Girls)
Minco 49, Healdton 36 (Boys)

AREA IV

District 1 at Mounds
Friday: Warner 66, Canadian 52 (Girls)
Canadian 52, Mounds 47 (Boys)
Saturday: Mounds 56, Warner 33 (Girls)
Canadian 57, Warner 44 (Boys)
District 2 at Okemah
Friday: Okemah 47, Central Sallisaw 35 (Girls)
Okemah 75, Konawa 63 (Boys)
Saturday: Okemah 36, Konawa 33 (Girls)
Central Sallisaw 58, Okemah 50 (Boys)
District 3 at Savanna
Friday: Silo 52, Gore 20 (Girls)
Silo 70, Gore 41 (Boys)
Saturday: Savanna 53, Silo 32 (Girls)
Svanna 52, Silo 18 (Boys)
District 4 at Talihina
Friday: Coalgate 47, Wister 40 (Girls)
Wister def. Coalgate (Boys)
Saturday: Talihina 53, Coalgate 31 (Girls)
Talihina 66, Wister 46 (Boys)
District 5 at Wright City
Friday: Wright City 33, Haworth 30 (Girls)
Tushka 46, Haworth 37 (Boys)
Saturday: Tushka 66, Wright City 35 (Girls)
Wright City 74, Tushka 17 (Boys)
District 6 at Rock Creek 
Friday: Caddo 47, Colbert 21 (Girls)
Caddo 66, Colbert 28 (Boys)
Saturday: Caddo 49, Rock Creek 37 (Girls)
Rock Creek 52, Caddo 51 (Boys)
District 7 at Howe
Friday: Wetumka 55, Fort Towson 50 (Girls)
Wetumka 68, Fort Towson 56 (Boys)
Saturday: Howe 74, Wetumka 54 (Girls)
Howe 75, Wetumka 50 (Boys)
District 8 at Quinton
Friday: Panama 50, Calera 27 (Girls)
Panama 54, Calera 44 (Boys)
Saturday: Panama 46, Quinton 41 (Girls)
Quinton 60, Panama 48 (Boys)

 

2018 H.S. Basketball Playoff Central