OBCA releases 2019 All-State teams

The Oklahoma Baseball Coaches Association released its 2019 All-State teams on Friday. The All-State games are scheduled to be played on Sunday, June 2, at the David Allen Memorial Ballpark in Enid. The Small All-State game is set for 1 p.m., the Middle All-State game for 4 p.m. and the Large All-State game for 7 p.m.

Here are the rosters for 2019:

SMALL WEST

P – Cole Fletcher, Granite
P – Caleb Amparan, Fletcher
P – David Salters, Christian Heritage
C – Wyatt Gray, Drummond
C – Shon-Claude Boothe, Mangum
1B – Carson Funkhouser, Fletcher
INF – Seth Gray, Drummond
INF – Alex Leon, Lookeba-Sickles
INF – Caleb Janssen, Christian Heritage
OF – Brett Perry, Mangum
OF – Gatlin Goodson, Shattuck
OF – Kyler Williams, Canute
DH – Hunter Halderman, Vici
UTIL – Gage Phelps, Sterling

SMALL EAST

P – Dylan Turner, Silo
P – Conner Bastarache, Wright City
P – Conner Baldridge, Roff
C – Dayne Bowerman, Roff
C – Brady Evans, Wright City
1B – Kash Walls, Silo
INF – Brock Rodden, Oktaha
INF – Easton James, Hartshorne
INF – Randis Gray, Latta
OF – Jon Shaffer, Oktaha
OF – Ryan McKerney, Rattan
OF – Maddox Coulson, Wellston
DH – Austin Lambert, Coalgate
UTIL – Darrin Brown, Tushka

MIDDLE WEST

P – Alejandro Smith, Cache
P – Valek Cisneros, Clinton
P – Jace Farmer, Jones
C – Dylan Weiher, Jones
C – Logan Rutledge, Kingfisher
1B – Cody Carlton, Tuttle
INF – Tyler DeLong, Harrah
INF – Gage Gaunt, Clinton
INF – Jack Kiker, Blanchard
OF – Zach Goodwin, Kingfisher
OF – Damon Foster, Harrah
OF – Colby Reed, Blanchard
DH – Gage Ninness, Newcastle
UTIL – Houston Davis, Marlow

MIDDLE EAST

P – Brenton Beck, Atoka
P – Chat Hayes, Grove
P – Braden Green, Mannford
C – Clay Cross, Poteau
C – Rylee Holmes, Kingston
1B – Terril Dodson, Bethel
INF – Justin Richards, Sallisaw
INF – Cody Grimsley, Atoka
INF – Jayden Shafer, Tecumseh
OF – Brock Hendrix, Berryhill
OF – Carson Cheek, Poteau
OF – Heath Stewart, Salina
DH – Connor Womack, Miami
UTIL – Justin Dunlap, Metro Christian

LARGE WEST

P – Kale Davis, Westmoore
P – Derek Bridges, Duncan
P – Caleb Isaacs, Edmond North
C – Chance Westervelt, Westmoore
C – Jordan Coffey, Deer Creek
1B – Blake Robertson, Edmond Santa Fe
INF – Carter Lavalley, Carl Albert
INF – Braylen Wimmer, Yukon
INF – Grant Randell, Norman North
OF – Logan Glass, Mustang
OF – Connor Thaxton, Duncan
OF – Janson Reeder, Edmond North
DH – Michelle Artzberger, MacAthur
UTIL – Amber Voitik, Enid

LARGE EAST

P – David Sandlin, Owasso
P – Trent Harrison, Pryor
P – Bryce Osmond, Jenks
C – Alton Jones, McAlester
C- Geovanni Blackshaw, Jenks
1B – Gus Collins, Pryor
INF – Conner Beichler, Owasso
INF – Hayden Minton, Collinsville
INF – Reid Stockman, Coweta
OF – Matt Kaiser, Broken Arrow
OF – Jake Gilmore, Claremore
OF – Jackson Meyer, Stillwater
DH – Jake Bennett, Bixby
UTIL – Brysen Williams, Booker T. Washington