Here are the top results from the 2017 high school girls golf state tournaments.

CLASS 6A

TEAMS – Scores
1. Owasso – 683
2. Edmond North – 704
3. Jenks – 716
4. Union – 719
5. Bartlesville – 726
6. Deer Creek – 732
7. Norman North – 736
7. Bixby – 736
9. Norman – 739
10. Broken Arrow 748
11. Yukon – 749
12. Edmond Santa Fe – 820

INDIVIDUALS, Teams – Scores
1. Kaitlyn Milligan, Norman North – 147
2. Sydney Hermann, Ponca City – 156
3. Faith Belmear, Owasso – 160
4. Alyssa Wilson, Yukon – 161
5. Faith Hopkins, Bartlesville – 163
5. Natalie Gough, Bixby – 163
5. Emma Shelly, Bartlesville – 163
8. Alesia Gonzales, Booker T. Washington – 164
9. Meg Medders, Jenks – 165
9. Stephanie Royer, Union – 165
11. Grace Griggs, Edmond North – 167
12. Summer Marshall, Norman – 170

CLASS 5A

TEAMS – Scores
1. Duncan – 694 – Won in playoff
2. Collinsville – 694
3. Durant – 713
4. Coweta – 715
5. Bishop McGuinness – 718
6. Carl Albert – 750
7. Ardmore – 770
8. Shawnee – 779
9. Bishop Kelley – 800
9. Altus – 800
11. MacArthur – 805
12. Noble – 831

INDIVIDUALS, Teams – Scores
1. Mika Ramos, Bishop Kelley – 149
2. Nina Lee, Collinsville – 154
3. Madison O’Dell, Collinsville – 156
4. Olivia Schmidt, Bishop McGuinness – 163
5. Sam Peters, Ardmore – 165
6. Vanessa Moore, Duncan – 166
7. Alexis Dake, Claremore – 169
8. Callie Jackson, Coweta – 170
8. Zoe Rosebrough, Pryor – 170
10. Blayne Barker, Durant – 171
11. Madi Schroeder, Carl Albert – 174
11. Emma Hughes, Bishop McGuinness – 174

CLASS 4A

TEAMS – Scores
1. Plainview – 634
2. Hilldale – 657
3. Elk City – 674
4. Fort Gibson – 704
5. Grove – 709
6. Newcastle – 724
7. Pauls Valley – 748
8. Muldrow – 754
9. Cushing – 770
10. Ada – 785
11. Clinton – 806
12. Poteau – 854

INDIVIDUALS, Teams – Scores
1. Katie Finley, Plainview – 151
2. Shelby Phillips, Fort Gibson – 156
3. Jordan Clayborn, Hilldale – 157
4. Addie Norton, Plainview – 158
4. Kinzie Kirkhart, Hilldale – 158
6. Chloe Black, Newcastle – 159
6. Kelcee Millican, Elk City – 159
8. Hallie Schultz, Plainview – 161
9. Keirstan Riggs, Grove – 163
10. D.A. Smith, Plainview – 164
10. Kinsley Hall, Elk City – 164
10. Abby Psomas, Fort Gibson – 164

CLASS 3A

TEAMS – Scores
1. Marlow – 716 – Won in playoff
2. Purcell – 716
3. Lone Grove – 746
4. Comanche – 773
5. Henryetta – 781
6. Keys – 788
7. Verdigris – 792
8. Rejoice Christian – 798
9. Idabel – 801
10. Chisholm – 806
11. Eufaula – 812
12. Bethel – 919

INDIVIDUALS, Teams – Scores
1. Taylor Towers, Rejoice Christian – 150
2. ShaeBug Scarberry, Purcell – 150
3. McKenzie McCoy, Beggs – 157
4. Josie Patterson, Chamdler – 158
5. Journey Perdue, Heavener – 167
6. Jade McCundy, Purcell – 168
6. Breanna Shaw, Idabel – 168
8. Mia Mesell, Marlow – 169
9. Izzy Lette, Lone Grove – 170
9. MikCaela Rinderman, Mount St. Mary – 170
11. Kaylee Petersen, Chisholm – 172
12. Bree Echevarria, Cascia Hall – 173

CLASS 2A

TEAMS – Scores
1. Mooreland – 764
2. Tishomingo – 769
3. Turner – 706
4. Washington – 799
5. Pawnee – 808
6. Crossings Christian – 818
7. Velma-Alma – 823
8. Burns Flat-Dill City – 855
9. Olive – 856
10. Summit Christian – 869
11. Startford – 882
12. Kansas – 914

INDIVIDUALS, Teams – Scores
1. Megan Brown, Cordell – 153
2. Brooklyn Bartling, Velma-Alma – 163
3 .Tracy McGill, Turner – 165
4. Makenna Rose, Goodwell – 166
5. Zhanna Riesen, Lincoln Christian – 169
6. Makenzie Rogers, Silo – 178
6. Aubyn Hatchett, Dibble – 178
8. Delana Holden, Fletcher – 179
8. Choee Gordon, Summit Christian – 179
10. J. Gomez, Mooreland – 182
10. Sara Armstrong, Crossings Christian – 182
12. Sonnie Palmatary, Pawnee – 185