2018 Class A baseball district scores

Here are the scores – updated as we go along – for the 2018 Class A baseball district tournaments, presented by the Stuteville Auto Group.

CLASS A

District 1 at Tushka
Tushka 10, Stringtown 0
Tushka 17, Stringtown 0 – Tushka advances to Regional

District 2 at Wright City
Wright City 12, Haworth 0
Wright City 12, Haworth 0 – Wright City advances to Regional

District 3 at Roff
Roff 11, Wanette/Macomb 0
Roff 10, Wanette/Macomb 0 – Roff advances to Regional

District 4 at Fort Cobb-Broxton
Fort Cobb-Broxton 11, Carnegie 1
Fort Cobb-Broxton 14, Carnegie 1 – Fort Cobb-Broxton advances to Regional

District 5 at Fletcher
Ninnekah 13, Cyril 4
Fletcher 9, Cyril 0
Fletcher 10, Ninnekah 0
Fletcher vs. Ninnekah

District 6 at Amber-Pocasset
Amber-Pocasset 11, Rush Springs 1
Rush Springs 23, Bray-Doyle 1
Amber-Pocasset 17, Bray-Doyle 1
Amber-Pocasset 12, Rush Springs 0 – Amber-Pocasset advances to Regional

District 7 at Stonewall
Stonewall 12, Haileyville 0
Stonewall 8, Haileyville 0 – Stonewall advances to Regional

District 8 at Arapaho-Butler
Arapaho-Butler, Mooreland, Seiling

District 9 at Pioneer-Pleasant Vale
Cherokee, Oklahoma Bible Academy, Pioneer-Pleasant Vale

District 10 at Navajo
Hollis, Navajo, Snyder

District 11 at Oklahoma Christian Academy
Cashion, Geary, OCA

District 12 at Ripley
Ripley, Woodland, Yale

District 13 at Rattan
Fort Towson, Rattan, Soper

District 14 at Union City
Sterling, Thomas, Union City

District 15 at Morrison
Frontier, Garber, Morrison

District 16 at Depew
Depew, Oilton, Olive

District 17 at Dewar
Dewar, Summit Christian, Weleetka

District 18 at Canute
Cheyenne/Reydon def. Burns Flat-Dill City
Canute 10, Burns Flat-Dill City 0
Canute 12, Cheyenne/Reydon 2
Canute 10, Cheyenne/Reydon 0 – Canute advances to Regional

District 19 at Crowder
Crowder, Porum, Quinton

District 20 at Binger-Oney
Binger-Oney, Hydro-Eakly, Okarche

District 21 at Okay
Okay, Regent, Watts

District 22 at Rock Creek
Achille, Caddo, Rock Creek

District 23 at Gore
Cave Springs, Gans, Gore

District 24 at Barnsdall
Afton, Barnsdall, Foyil

District 25 at Elmore City-Pernell
Velma 15, Wayne 8
Elmore City-Pernell 12, Wayne 2
Velma-Alma 12, Elmore City-Pernell 2
Elmore City-Pernell 12, Velma-Alma 2
Elmore City-Pernell 17, Velma-Alma 7 – EC-P advances to Regional

District 26 at Cameron
Arkoma 6, Cameron 1
Arkoma 15, Keota 14
Cameron 11, Keota 3
Cameron 12, Arkoma 4
Cameron 11, Arkoma 10 – Cameron advances to Regional

District 27 at Strother
Allen 12, Davenport 1
Strother def. Davenport
Allen 10, Strother 9
Allen 13, Strother 1 – Allen advances to Regional

District 28 at Beaver/Balko
Beaver/Balko, Fargo/Fort Supply/Arnett, Turpin

District 29 at Stuart
Canadian, Stuart, Weleetka

District 30 at Ringling
Ringling, Vanoss, Wilson

District 31 at Central Marlow
Central Marlow, Empire, Waurika

District 32 at Ringwood
Laverne 15, Ringwood 5
Waukomis 16, Ringwood 15
Waukomis 11, Laverne 9
Waukomis 23, Laverne 14 – Waukomis advances to Regional

2018 H.S. Baseball Playoff Central