Here is the 2020 Class 6A basketball regional playoff schedule. Games are set to be played Feb. 27-29. Regional semifinals for the girls will be on Thursday, Feb. 27, regional semifinals for the boys will be on Friday, Feb. 28, and all regional finals will take place on Saturday, Feb. 29.

Playoff coverage is presented by the Alliance Mortgage Group and the Holiday Inn Express & Suites-OKC Mid-Airport Area and the Comfort Inn & Suites-Oklahoma City West I-40.

CLASS 6A Girls

West Region 1 at Deer Creek
Thursday: Putnam City West 54, Edmond Memorial 40; Deer Creek 58, U.S. Grant 21
Saturday: Deer Creek 74, Putnam City West 52
West Region 2 at Edmond North
Thursday: Norman North 50, Putnam City 34; Edmond North 82, Northwest Classen 38
Saturday: Edmond North 42, Norman North 36
West Region 3 at Choctaw
Thursday: Westmoore 59, Edmond Santa Fe 47; Choctaw 70, Lawton 11
Saturday: Choctaw 58, Westmoore 36
West Region 4 at Moore
Thursday: Midwest City 48, Yukon 45; Moore 76, Southmoore 45
Saturday: Moore71, MidwestCity 48

East Region 1 at Norman
Thursday: Ponca City 61, Jenks 59; Norman 79, Enid 32
Saturday: Norman 58, Ponca City 31
East Region 2 at Sapulpa
Thursday: Bixby 47, Bartlesville 21; Sapulpa 53, Stillwater 20
Saturday: Sapulpa 64, Bixby 37
East Region 3 at Union
Thursday: Broken Arrow 86, Sand Springs 81 F/OT; Union 40, Muskogee 29
Saturday: Union 74, Broken Arrow 62
East Region 4 at Booker T. Washington
Thursday: Mustang 49, Putnam City North 34; Booker T. Washington 40, Owasso 29
Saturday: Booker T. Washington 60, Mustang 35

CLASS 6A Boys

West Region 1 at Lawton
Friday: Edmond Santa Fe 68, Choctaw 50; Lawton 58, Westmoore 55
Saturday: Lawton 60, Edmond Santa Fe 56
West Region 2 at Edmond Memorial
Friday: Edmond North 60, Deer Creek 58; Edmond Memorial 72, Norman 49
Saturday: Edmond Memorial 57, Edmond North 42
West Region 3 at Midwest City
Friday: Northwest Classen 59, Norman North 55; Midwest City 77, Moore 69
Saturday: Midwest City 100, Northwest Classen 49
West Region 4 at Southmoore
Friday: Putnam City West 63, Putnam City 42; Southmoore 92, U.S. Grant 46
Saturday: Putnam City West 70, Southmoore 62
East Region 1 at Booker T. Washington
Friday: Yukon 60, Sapulpa 55; Booker T. Washington 84, Bartlesville 40
Saturday: Booker T. Washington 97, Yukon 72
East Region 2 at Sand Springs
Friday: Broken Arrow 88, Bixby 68; Sand Springs 61, Enid 52
Saturday: Broken Arrow 59, Sand Springs 51
East Region 3 at Union
Friday: Putnam City North 77, Muskogee 47; Union 74, Stillwater 52
Saturday: Union 62, Putnam City North 58
East Region 4 at Jenks
Friday: Owasso 57, Mustang 47; Jenks 66, Ponca City 45
Saturday: Jenks 53, Owasso 51

2020 H.S. Basketball Playoff Central