2021 Class A fast-pitch regionals

The next round of the OSSAA 2021 Class A high school fast-pitch softball playoffs is set to begin. Eight regional tournaments will be held on Thursday, Sept. 30, and Friday, Oct. 1. Each is a single-elimination tournament and eight teams will advance to the state tournament.
Here is the schedule with scores to come.

CLASS A

At Ripley
Thursday, Sept. 30
Game 1: Ripley 7, Woodland 2
Game 2: Hominy 5, Webbers Falls 3
Game 3: Webbers Falls 5, Woodland 1
Game 4: Ripley 3, Hominy 0
Friday, Oct. 1
Game 5: Webbers Falls vs. Hominy
Game 6: Ripley vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Binger-Oney
Wednesday, Sept. 29
Game 1: Binger-Oney 6, Ninnekah 0
Game 2: Ringling 4, Frontier 2
Game 3: Frontier 3, Ninnekah 1
Game 4: Binger-Oney 14, Ringling 1
Friday, Oct. 1
Game 5: Frontier 1, Ringling 0
Game 6: Binger-Oney 8, Frontier 1 – Binger-Oney advances to State

At Caddo
Wednesday, Sept. 29
Game 1: Caddo 9, Tushka 1
Game 2: Rattan 12, Porum 5
Game 3: Tushka 10, Porum 1
Game 4: Caddo 4, Rattan 3
Game 5: Rattan 8, Tushka
Game 6: Caddo 4, Rattan 0 – Caddo advances to State

At Red Oak
Thursday, Sept. 30
Game 1: Red Oak vs. Davenport
Game 2: Stonewall 8, Olive 0
Game 3: Game 1 Loser vs. Game 2 Loser
Game 4: Game 1 Winner vs. Game 2 Winner
Friday, Oct. 1
Game 5: Game 3 Winner  vs. Game 4 Loser
Game 6: Game 4 Winner vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Navajo
Thursday, Sept. 30
Game 1: Navajo 15, Snyder 0
Game 2: Hydro-Eakly 7, Velma-Alma 1
Game 3: Velma-Alma 17, Snyder 1
Game 4: Navajo 3, Hydro-Eakly 2
Friday, Oct. 1
Game 5: Velma-Alma vs. Hydro-Eakly
Game 6: Navajo vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Shattuck 
Thursday, Sept. 30
Game 1: Shattuck 14, Laverne 3
Game 2: Pioneer-Pleasant Vale 6, Mooreland 5
Game 3: Laverne vs. Mooreland
Game 4: Shattuck 2, Pioneer-Pleasant Vale 1
Friday, Oct. 1
Game 5: Game 3 Winner  vs. Pioneer-Pleasant Vale
Game 6: Shattuck vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Arapaho
Thursday, Sept. 30
Game 1: Arapaho-Butler 9, Seiling 4
Game 2: Sterling 4, Canute 3
Game 3: Canute 3, Seiling 1
Game 4: Arapaho-Butler 1, Sterling 0
Friday, Oct. 1
Game 5: Canute vs. Sterling
Game 6: Arapaho-Butler vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Stuart
Thursday, Sept. 30
Game 1: Stuart 3, Strother 2
Game 2: Wister vs. Cyril
Game 3: Game 1 Loser vs. Game 2 Loser
Game 4: Game 1 Winner vs. Game 2 Winner
Friday, Oct. 1
Game 5: Game 3 Winner  vs. Game 4 Loser
Game 6: Game 4 Winner vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

Leave a Reply

Your email address will not be published.