2021 Class B fast-pitch regionals

The next round of the OSSAA 2021 Class B high school fast-pitch softball playoffs is set to begin. Eight regional tournaments will be held on Thursday, Sept. 30, and Friday, Oct. 1. Each is a single-elimination tournament and eight teams will advance to the state tournament.
Here is the schedule with scores to come.

CLASS B

At Moss
Thursday, Sept. 30
Game 1: Moss 9, Varnum 0
Game 2: New Lima vs. LeFlore
Game 3: Game 1 Loser vs. Game 2 Loser
Game 4: Game 1 Winner vs. Game 2 Winner
Friday, Oct. 1
Game 5: Game 3 Winner  vs. Game 4 Loser
Game 6: Game 4 Winner vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Roff
Thursday, Sept. 30
Game 1: Roff 10, Caney 0
Game 2: Pittsburg vs. Bennington
Game 3: Game 1 Loser vs. Game 2 Loser
Game 4: Game 1 Winner vs. Game 2 Winner
Friday, Oct. 1
Game 5: Game 3 Winner  vs. Game 4 Loser
Game 6: Game 4 Winner vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Whitesboro
Thursday, Sept. 30
Game 1: Whitesboro 9, Welch 0
Game 2: McCurtain vs. Cameron
Game 3: Game 1 Loser vs. Game 2 Loser
Game 4: Game 1 Winner vs. Game 2 Winner
Friday, Oct. 1
Game 5: Game 3 Winner  vs. Game 4 Loser
Game 6: Game 4 Winner vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Lookeba-Sickles
Thursday, Sept. 30
Game 1: Lookeba-Sickles 26, Cimarron 0
Game 2: Asher 8, Shidler 4
Game 3: Shidler 21, Cimarron 5
Game 4: Lookeba-Sickles 12, Asher 1
Friday, Oct. 1
Game 5: Shidler 20, Asher 6
Game 6: Lookeba-Sickles 7, Shidler 0 – Lookeba-Sickles advances to State

At Hammon
Thursday, Sept. 30
Game 1: Hammon 13, Leedey 3
Game 2: Duke 8, Fort Cobb-Broxton 3
Game 3: Leedey 17, Fort Cobb-Broxton 4
Game 4: Hammon 21, Duke 0
Friday, Oct. 1
Game 5: Leedey 16, Duke 2
Game 6: Hammon 21, Leedey 1 – Hammon advances to State

At Buffalo Valley 
Thursday, Sept. 30
Game 1: Buffalo Valley 15, Macomb 0
Game 2: Kiowa 6, Maysville 3
Game 3: Maysville 9, Macomb 1
Game 4: Buffalo Valley vs. Kiowa
Friday, Oct. 1
Game 5: Maysville  vs. Game 4 Loser
Game 6: Game 4 Winner vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Turner
Thursday, Sept. 30
Game 1: Turner 16, Verden 2
Game 2: Tupelo vs. Grandfield
Game 3: Verden vs. Game 2 Loser
Game 4: Turner vs. Game 2 Winner
Friday, Oct. 1
Game 5: Game 3 Winner  vs. Game 4 Loser
Game 6: Game 4 Winner vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

At Arnett
Thursday, Sept. 30
Game 1: Arnett 21, Buffalo 2
Game 2: Kremlin-Hillsdale 3, Mulhall-Orlando 1
Game 3: Mulhall-Orlando 6, Buffalo 1
Game 4: Arnett 6, Kremlin-Hillsdale 3
Friday, Oct. 1
Game 5: Mulhall-Orlando vs. Kremlin-Hillsdale
Game 6: Arnett vs. Game 5 Winner
Game 7: If necessary

Leave a Reply

Your email address will not be published.