OBCA releases 2020 All-State teams

The OBCA on Thursday released it rosters for the 2020 All-State baseball teams. Here are those rosters.

LARGE WEST

C – Cooper Harris, Choctaw
C – Ryan Showes, Eisenhower
IF – Conner Gore, Enid
IF – Elijah Woods, Westmoore
IF – Jake Estes, Carl Albert
1B – Colby Jarnigan, Enid
OF – Jace Bohrofen, Westmoore
OF – Dominic Johnson, Edmond Santa Fe
OF – Racer Felter, MacArthur
P – Josh Sanders, Yukon
P – Carson Thomas, Carl Albert
P – Jordan Brewer, Choctaw
P – Dax Fulton, Mustang
DH – Jakob Brandenberger, Putnam City West
UTIL – Cade Horton, Norman
Coaches: Brad Gore, Enid; Jay Vermillion, Eisenhower

LARGE EAST

C – Gage Williams, Sapulpa
C – Trevor Janzen, Claremore
IF – Braedyn Sommer, Stillwater
IF – Isac Webb, Collinsville
IF – Cade Loff, McAlester
1B – Cooper McMurray, Bishop Kelley
OF – Jaxson Crull, Bixby
OF – Isaiah Keller, Broken Arrow
OF – Chet Austin, Durant
P – Nate Wohlgemuth, Owasso
P – Seth Stacy, Tahlequah
P – Nate Ackenhauser, Owasso
DH – Trent De Smet, Union
UTIL – Doyle Gehring, Bishop Kelley
Coaches; Jim Sherl, Claremore; Steve Irvine, Sapulpa

MIDDLE WEST

C – Ryley Cross, Tuttle
C – Russell Beard, Dickson
IF – Landry Kyle, Heritage Hall
IF – Cole Martin, Davis
IF – Ben Lawson, Bethany
1B – Jacob Bookout, Oklahoma Christian School
OF – Bryce Madron, Blanchard
OF – Ryan Duncan, Tuttle
OF – Gabe Williams, Washington
P – Nick Andrews, Washington
P – Austin Albright, Chickasha
P – Corbin Talley, Jones
DH – Jake Cox, Newcastle
UTIL – Jaxon Ratterree, Weatherford

MIDDLE EAST

C – Laken Corley, Spiro
C – Gunner Rader, Adair
IF – Caden Green, Berryhill
IF – Nolan Burrage, Atoka
IF – Price Allman, Metro Christian
1B – Jaxson Baker, Broken Bow
OF – Sloan Roller, Verdigris
OF – Jaxon Henderson, Cascia Hall
OF – Jaxon Wiggins, Roland
P – Colby Mitchell
P – Cade Waits, Metro Christian
P – Austen Neal, Verdigris
DH – Brett McElhaney, Vian
UTIL – Cole Aldridge, Perkins

SMALL WEST

C – Brendan Girton, Shattuck
C – Keegan Amparan, Fletcher
IF – John Bay, Shattuck
IF – Ty Goss, Leedey
IF – Jace Edelen, Arapaho-Butler
1B – Airen Josefy, Navajo
OF – S’Mauri, Abram, Oklahoma Christian Academy
OF – Parker Ward, Leedey
OF – Brennan Pay, Fort Cobb-Broxton
P – Colton Laughlin, Mangum
P – Korey Aytes, Lookeba-Sickles
P – Kasen Jackson, Vici
DH – Jaden Lingle, Navajo
UTIL – Jake Percival, Calumet

SMALL EAST

C – Jono Johnson, Dale
C – Chuck O’Dell
IF – David Herring, Dale
IF – Korben Ford, Silo
IF – Brady Bennedict, Roff
1B – Austin Mann, Oktaha
OF – Rylan Reed, Latta
OF – Patch Hamilton, Asher
OF – Ty Humphrey, Stonewall
P – Carson Atwood, Silo
P – Trevor Martin, Asher
P – Dillon Bumgarner, Calera
DH – Bubba Boyd, Varnum
UTIL – Harley Shaffer, Oktaha