OSSAA releases 2019 wrestling regional assignments

The 2019 high school wrestling regional tournaments are set to be held Friday, Feb. 15 and Saturday, Feb. 16. Here are the regional breakdowns for this year’s tournaments.

Class 6A West
at Westmoore

Choctaw, Deer Creek, Del City, Edmond Memorial, Lawton, Midwest City, Moore, Mustang, Norman North, Putnam City, Putnam City West, Southmoore, Stillwater, U.S. Grant, Westmoore, Yukon

Class 6A East
at Jenks

Bartlesville, Bixby, Broken Arrow, Edmond North, Edmond Santa Fe, Enid, Jenks, Muskogee, Norman, Owasso, Ponca City, Putnam City North, Sand Springs, Sapulpa, Shawnee, Union

Class 5A West
at Duncan

Altus, Ardmore, Bishop McGuiness, Capitol Hill, Carl Albert, Duncan, Durant, Eisenhower, El Reno, Guthrie, MacArthur, Noble, Northwest Classen, Piedmont, Santa Fe South, Western Heights

Class 5A East
at Skiatook

Ada, Bishop Kelley, Claremore, Collinsville, Coweta, East Central, Edison, Glenpool, Grove, McAlester, Nathan Hale, Pryor, Skiatook, Tahlequah, Will Rogers, Woodward

Class 4A West
at Newcastle

Anadarko, Blanchard, Cache, Chickasha, Clinton, Elgin, Elk City, Harrah, Heritage Hall, Madill, McLoud, Newcastle, Pauls Valley, Tecumseh, Tuttle, Weatherford

Class 4A East
at Catoosa

Bristow, Cascia Hall, Catoosa, Cleveland, Cushing, Daniel Webster, Fort Gibson, Mannford, McLain, Miami, Oologah, Poteau, Sallisaw, Southeast, Stilwell, Wagoner

Class 3A West
at Marlow

Bethel, Bridge Creek, Chandler, Checotah, Comanche, Cordell, Crossings Christian, Davenport, Davis, Geary, Henryetta, Hinton, Hobart, Kingfisher, Lexington, Little Axe, Mangum, Marlow, Morris, Perkins-Tryon, Plainview, Prague, Sulphur, Vian, Walters, Watonga, Wilburton

Class 3A East
at Perry

Barnsdall, Berryhill, Blackwell, Cashion, Douglass, Holland Hall, Hulbert, Inola, Jay, Locust Grove, Metro Christian, Millwood, Morrison, Newkirk, Oklahoma Christian Academy, Okmulgee, Parkview, Pawhuska, Pawnee, Perry, Salina, Sequoyah Tahlequah, Sperry, Star Spencer, Tonkawa, Vinita, Warner